Przedszkole

Pani Małgorzata Pietrzak i Pani Agnieszka Ledwoń

Praca domowa z dnia 10 lutego 2018 r.

Uzupełnij proporczyk “Wszystko o mnie” i ćwicz wierszyk . Spróbujemy go wspólnie powiedzieć na szkolnym konkursie recytatorskim.

Praca domowa z dnia 3 lutego 2018 r.

Policz serduszka w słoiku i zaznacz odpowiednia liczbę. Pokoloruj serduszka.

Praca domowa z dnia 13 stycznia 2018 r.

Drodzy Rodzice, 24 lutego w naszej klasie odbędzie się konkurs recytatorki wierszy dla dzieci. Bardzo prosimy o nuczenie chetnych dzieci krótkiego wierszyka i poinformowanie nas kto będzie brał udział w konkursie.  3 marca odbędzie się szkolny konkurs recytatorski. Zapraszamy!

Praca domowa z dnia 2 grudnia 2017 r.

  1. Pokoloruj obrazek z Mikołajem.
  2. Napisz list do Świętego Mikołaja. ( Kopia, którą dzieci zabrały do domu.)
  3. Prosimy o ćwiczenie koledy “Zostań Jezu mym braciszkiem”. Słowa sa zamieszczone w zeszycie, jest 16 koleda na płycie, ktora dzieci dostały do domu.

Praca domowa z dnia 18 listopada 2017 r.

Prosimy o cwiczenie koledy “Zostan Jezu mym braciszkiem”. Słowa sa zamieszczone w zeszycie, jest 16 koleda na plycie, ktora dzieci dostaly do domu.

Jeszcze raz prosimy o niedawanie dzieciom do szkoly zadnego rodzaju orzechow lub produktow, ktore je zawieraja. W naszej klasie sa dzieci, ktore maja alergie na orzechy a kontakt z nimi moze byc bardzo niebezpieczny.  

Praca  domowa z dnia 11 listopada 2017 r.

  1. Zaznacz element, który nie pasuje do reszty

Pani Małgosia i Pani Agnieszka serdecznie dziekuję dla Taty Daniela Karpiak za przekazanie dzieciom książeczek do kolorowania. Książeczki można zostawić w domu i w wolnych chwilach prosimy, żeby dzieci ćwiczyły sprawności manualne – kolorowałay obrazki. Dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa jest niezbedna do nauki pisania.

Praca domowa z dnia 4 listopada 2017 r.

Prosimy, żeby dzieci pomalowały wiewiórkę i narysowały szlaczki.

Praca domowa z dnia 28 października 2017 r.

Prosimy, żeby dzieci pokolorowały listki i narysowały szlaczki.

Praca domowa z dnia 21 października 2017 roku.

Dzisiaj na zajeciach rozmawialiśmy na temat jesieni. Dzieci dekorowały dynię według własnych pomysłów, używając różnych materiałów. Maluszki miały okazję ćwiczyć liczenie do pięciu i rozpoznawać cyferki – projekt z gąsienicą. Bardzo prosimy, żeby dzieci ćwiczyły liczenie do pięciu i nazwy kolorów. Do powtórki można wykorzystać gąsienicę lub zabawki, którymi dzieci bawią się w domu.

Bardzo prosimy o przyniesienie na następne zajęcia kasztanów, żołędzi i rolek po papierze toaletowym/ ręczniku. Dziękujemy!

Praca domowa z dnia 14 października 2017 r.

Ostatnia sobota była bardzo intensywna. Najpierw dzieci malowały  kredkami stracha na wróble. Potem zjedliśmy drugie śniadanie i poszliśmy na spotkanie z księdzem Łukaszem, który przyjechał do nas z Jamajki. Ksiądz Lukasz opowiadał naszym dzieciom jak wyglada szkoła w tamtejszym kraju. Następnie mieliśmy małe przyjecie z okazji 3 urodzin Hugo i Mii. Dzieci bardzo pięknie odśpiewały po polsku sto lat oraz ze smakiem zjadły pyszne babeczki przygotowane przez Ich Mame. Na koniec odbyły się zajęcia plastyczne z p. Kingą. Dzieci wykonały piękne drzewa z kawałków tektury.  Prosimy, żeby dzieci połączyły kropki, pisząc cyferki.

Praca domowa z dnia 7 października 2017 r.

Prosimy aby dzieci pokolorowały listki używając jesiennych kolorów i połączyły je w pary.

W wolnych chwilach proszę śpiewać z dziećmi piosenki: “Stary niedźwiedź mocno śpi” i “Jedzie pociąg z z daleka”.

Praca domowa z dnia 30 września 2017 r.

W ubiegłą sobotę malowaliśmy śliwki.  Jeden projekt dzieci zabrały do domu (prosimy sobie zatrzymać), zaś drugi będzie ozdabiał nasza klasę. Potem było czytanie wiersza WPADŁA GRUSZKA DO FARTUSZKA.  Prosimy aby dzieci spróbowały nauczyć się go na pamięć. Następnie po zabawach na zewnątrz  kolorowaly pierwszą literę swojego imienia.  Dzieci doskonale wiedziały na jaka literę zaczynaja się ich imiona. Prosimy o zbieranie darów jesieni a zwłaszcza kolorowych liści. Bedą nam potrzebne do najbliższych projektów. Prosimy, żeby dzieci pokolorwały w domu ŚLIWKĘ i przyniosły pracę na następne zajęcia.

Praca domowa z dnia 16 września 2017 r.

Drodzy Rodzice!

Na ostatnich zajęciach dzieci robiły jabłuszka. Pierwsze wyklejane, które zostały w szkole i będą ozdoba naszej klasy. Drugie malowane z robakiem – dzieci zabrały do domu. Oprócz tego proboszcz naszej parafii Ojciec Tomasz Wilk poświęcil dzieciom plecaki oraz przybory szkolne. Potem robiliśmy wspólne zdjęcia. Byl to intensywny a za razem wspaniały dzień.

Dzieci maja dwa foldery. Jeden zostaje w klasie w nim będa projekty które zostają w szkole, drugi dzieci będą zabierać do domu. Tam wkładamy projety które zostają w domu oraz praca domowa. Prosimy aby maluszki przynosiły go ze soba na każde zajecia i aby tam wkladali państwo kartki z praca domowa, ktora jest zadana oraz prośby czy informacje skierowane do nas.
Jeszcze jedna BARDZO WAŻNA PROŚBA. Bardzo prosimy o NIE dawanie dzieciom snaków z orzechami ponieważ mamy w klasie dziecko uczulone na orzechy.
Prosimy o śpiewanie z dziećmi piosenki STARY NIEDŹWIEDŹ i JEDZIE POCIĄG Z DALEKA oraz zrobienie pracy domowej KOLORY, która znajduje sieę w folderze – dzieci zabrały go do domu.

9 września 2017 r.

Kochani Rodzice! Za nami pierwszy dzień szkoły, który wydawaloby się powinien być wielkim wyzwaniem ale dzieki waszym dzieciom było wspaniale. Na poczatku musieliśmy się trochę poznać ale potem było już górki, Dzieci malowały słoneczka (WITAJ SZKOŁO) z których zrobilismy opaski na głowę. Następnie rozmawialiśmy o wspomnieniach z wakacji. Później układaliśmy puzle. Zaraz po tym dzieci zjadły z apetytem drugie śniadanie i wyszły na podwórko. Zabawy z piłką sprawiły dzieciom dużo radości. Po powrocie do klasy bawiliśmy się w starego niedźwiedzia i pociąg przy okazji śpiewając piosenkę “Jedzie pociąg z daleka” Było dużo śmiechu i zabawy. Prosimy rodziców o   śpiewanie razem z dziećmi piosenki “Stary niedźwiedź mocno śpi.”