Przedszkole

Pani Małgorzata Pietrzak i Pani Agnieszka Ledwoń

Praca domowa z dnia 14 października 2017 r.

Ostatnia sobota była bardzo intensywna. Najpierw dzieci malowały  kredkami stracha na wróble. Potem zjedliśmy drugie śniadanie i poszliśmy na spotkanie z księdzem Łukaszem, który przyjechał do nas z Jamajki. Ksiądz Lukasz opowiadał naszym dzieciom jak wyglada szkoła w tamtejszym kraju. Następnie mieliśmy małe przyjecie z okazji 3 urodzin Hugo i Mii. Dzieci bardzo pięknie odśpiewały po polsku sto lat oraz ze smakiem zjadły pyszne babeczki przygotowane przez Ich Mame. Na koniec odbyły się zajęcia plastyczne z p. Kingą. Dzieci wykonały piękne drzewa z kawałków tektury.  Prosimy, żeby dzieci połączyły kropki, pisząc cyferki.

Praca domowa z dnia 7 października 2017 r.

Prosimy aby dzieci pokolorowały listki używając jesiennych kolorów i połączyły je w pary.

W wolnych chwilach proszę śpiewać z dziećmi piosenki: “Stary niedźwiedź mocno śpi” i “Jedzie pociąg z z daleka”.

Praca domowa z dnia 30 września 2017 r.

W ubiegłą sobotę malowaliśmy śliwki.  Jeden projekt dzieci zabrały do domu (prosimy sobie zatrzymać), zaś drugi będzie ozdabiał nasza klasę. Potem było czytanie wiersza WPADŁA GRUSZKA DO FARTUSZKA.  Prosimy aby dzieci spróbowały nauczyć się go na pamięć. Następnie po zabawach na zewnątrz  kolorowaly pierwszą literę swojego imienia.  Dzieci doskonale wiedziały na jaka literę zaczynaja się ich imiona. Prosimy o zbieranie darów jesieni a zwłaszcza kolorowych liści. Bedą nam potrzebne do najbliższych projektów. Prosimy, żeby dzieci pokolorwały w domu ŚLIWKĘ i przyniosły pracę na następne zajęcia.

Praca domowa z dnia 16 września 2017 r.

Drodzy Rodzice!

Na ostatnich zajęciach dzieci robiły jabłuszka. Pierwsze wyklejane, które zostały w szkole i będą ozdoba naszej klasy. Drugie malowane z robakiem – dzieci zabrały do domu. Oprócz tego proboszcz naszej parafii Ojciec Tomasz Wilk poświęcil dzieciom plecaki oraz przybory szkolne. Potem robiliśmy wspólne zdjęcia. Byl to intensywny a za razem wspaniały dzień.

Dzieci maja dwa foldery. Jeden zostaje w klasie w nim będa projekty które zostają w szkole, drugi dzieci będą zabierać do domu. Tam wkładamy projety które zostają w domu oraz praca domowa. Prosimy aby maluszki przynosiły go ze soba na każde zajecia i aby tam wkladali państwo kartki z praca domowa, ktora jest zadana oraz prośby czy informacje skierowane do nas.
Jeszcze jedna BARDZO WAŻNA PROŚBA. Bardzo prosimy o NIE dawanie dzieciom snaków z orzechami ponieważ mamy w klasie dziecko uczulone na orzechy.
Prosimy o śpiewanie z dziećmi piosenki STARY NIEDŹWIEDŹ i JEDZIE POCIĄG Z DALEKA oraz zrobienie pracy domowej KOLORY, która znajduje sieę w folderze – dzieci zabrały go do domu.

9 września 2017 r.

Kochani Rodzice! Za nami pierwszy dzień szkoły, który wydawaloby się powinien być wielkim wyzwaniem ale dzieki waszym dzieciom było wspaniale. Na poczatku musieliśmy się trochę poznać ale potem było już górki, Dzieci malowały słoneczka (WITAJ SZKOŁO) z których zrobilismy opaski na głowę. Następnie rozmawialiśmy o wspomnieniach z wakacji. Później układaliśmy puzle. Zaraz po tym dzieci zjadły z apetytem drugie śniadanie i wyszły na podwórko. Zabawy z piłką sprawiły dzieciom dużo radości. Po powrocie do klasy bawiliśmy się w starego niedźwiedzia i pociąg przy okazji śpiewając piosenkę “Jedzie pociąg z daleka” Było dużo śmiechu i zabawy. Prosimy rodziców o   śpiewanie razem z dziećmi piosenki “Stary niedźwiedź mocno śpi.”